Porcupine Tree

Porcupine Tree

Porcupine Tree jsou kapelou neustále hudeb- ně obohacující sebe sama. Na starších albech je jasně znát příklon k psychedelii, šedesátým a sedmdesátým létům, ale i k moderní taneční scéně. Později si skupina neopakovatelným způsobem pohrávala s progresivním rockem floydovského typu, nahrála popovější písničky a nakonec do své muziky zakomponovala i metalové riffy a postupy. Smíšením všech těchto prvků a ojedinělého pěveckého projevu Stevena Wilsona postupně vznikl velice osobitý styl plný jak melancholických balad, tak řízných experi- mentálních skladeb a instrumentálních pasáží. Je to hudba, která vás v rámci jedné skladby rozpláče i uchvátí svou gradací.

více informací v biografii

Sekce o Porcupine Tree je rozdělena do následujících oddílů:

  • Biografie - historie skupiny
  • Diskografie - nahrávky kapely
  • Live - reporty, fotografie a setlisty z koncertů PT (pozn. zda PT v blízké době zahrají v oblastech lehce dosažitelných z České republiky, zjistíte v obecné sekci Live tipy)
  • Články - komentáře k albům
  • Galerie - fotografie skupiny a jejích členů
  • Odkazy - další stránky o Porcupine Tree

Chtěli byste přispět k vylepšení či rozšíření této sekce? Můžete! Rádi kdykoliv přijmeme nový článek (v češtině nebo slovenštině), překlad či jiné dílko, které by fanoušky Porcupine Tree mohlo zaujmout. Stačí, když se nám ozvete na kontaktní email fragments@seznam.cz nebo napíšete do Diskuse Fragments of the Sun. Těšíme se na Vás!

Designed by ix99