Ayreon

Ayreon

Projekt Ayreon v jistém smyslu naplňuje klasické progrockové klišé o sci-fi textech, které jsou naprosto nereálné a přehnané. Jak ale tvrdí sám Arjen Anthony Lucassen, hlavní osobnost stojící za Ayreon, "odtržení obsahu textů od reality a jejich absurdní béčkovost jsou záměrné a schválně téměř k smíchu. Svou hudbu beru vážně, ale texty jsou odlehčené a úmyslně naivní. Navíc nemám rád, když se hudba za každou cenu snaží předávat nějaká skrytá poselství a sdělovat či přímo vnucovat názory. Mně jde o zábavu, o hudební prožitek a o únik od všednosti." Svým albem "Ayreon: The Final Experiment" Arjen úspěšně oživil zatracovaný formát rockové opery. I většina pozdějších desek Ayreon proto zhudebňuje zcela konkrétní příběhy, v nichž se o vokální party jednotlivých postav starají nejrůznější hostující zpěváci a různorodost navíc zajišťuje řada dalších přizvaných instrumentalistů. Kromě Ayreon dala Arjenova invence vzniknout také odlehčenějšímu ambientnímu projektu Ambeon, tvrdšímu space-metalovému uskupení Star One a vzrušující písničkově metalové kapele Stream of Passion.

více informací v biografii

Sekce o Ayreon, Ambeon, Star One a Stream of Passion je rozdělena do následujících oddílů:

  • Biografie - Arjenův životopis a další zajímavé info
  • Diskografie - nahrávky Ayreon, Ambeon, Star One a Stream of Passion
  • Live - reporty, fotografie a setlisty z Arjenových koncertů (pozn. zda Arjen v blízké době zahraje v oblastech lehce dosažitelných z České republiky, zjistíte v obecné sekci Live tipy)
  • Články - recenze Arjenových CD, rozhovory, koncepty alb
  • Galerie - fotografie Arjena, Stream of Passion atd.
  • Odkazy - další stránky o Arjenovi a spol.

Chtěli byste přispět k vylepšení či rozšíření této sekce? Můžete! Rádi kdykoliv přijmeme nový článek (v češtině nebo slovenštině), překlad či jiné dílko, které by fanoušky Ayreon mohlo zaujmout. Stačí, když se nám ozvete na kontaktní email fragments@seznam.cz nebo napíšete do Diskuse Fragments of the Sun. Těšíme se na Vás!

Designed by ix99