Starší novinky - leden - březen 2006

15.3.2006 - Pain of Salvation
Kristofferovy plány po odchodu z PoS

Kristoffer Gildenlöw se rozhodně nestahuje z hudební scény: "Díky tomu, že už nejsem vázán povinnostmi k Pain of Salvation, mám teď mnohem více času věnovat se jiným hudebním projektům, které jsem dříve musel odsouvat na vedlejší kolej. Jedním z nich je samozřejmě mé sólové album, které je v plánu už několik let. Nahrávat začnu co nejdříve, nejprve se ale musím vypořádat s několika menšími problémy. Také se snažím pořádně rozjet svou novou kapelu (či projekt) jménem "Dune". Právě se chystáme porozhlédnout se po smlouvě s nahrávací společností."

13.3.2006 - Pallas
Na oficiální stránce je ke stažení live video skladby Invincible.
8.3.2006 - The Flower Kings
Předprodej "Paradox Hotel"

Byl zahájen předprodej "Paradox Hotel". Cena alba je 18 eur. Všichni, kdo si ho objednají do 24.3., budou zvýhodněni na poštovném - v Evropě mohou zaplatit pouze 3,50 eur (ty, kteří k platbě použijí PayPal, upozorňujeme, že si tuto výši "shipping charges" musejí ke své objednávce na oficiální stránce přidat manuálně). Flower Kings se zároveň budou snažit, abyste album dostali kolem oficiálního data vydání 24. března.

Pomožte propagovat PH turné

Chcete-li pomoci propagovat "Paradox Hotel" turné, můžete si z oficiální stránky stáhnout plakát, napsat na něj údaje o místě a čase konání koncertu a volně ho šířit.

Jméno a část obalu nového alba

Nové album Pain of Salvation se bude jmenovat "Scarsick". Kapela právě vybrušuje nové skladby, které Daniel popisuje jako více skupinově orientované, hrozivé, zneklidňující a mířící k samé podstatě hudby PoS. Zde je jediný prozatím zveřejněný kousek obalu:

kousek obalu alba Scarsick

Regius Elements

- tak zní přesný název řady Danielových kytar, o kterých jste se tu dočetli už dříve. Daniel nyní prozradil identitu firmy, která jeho (a také Johanovo) vybavení vyrobí: jde o Mayones, přičemž struny dodají Firewire Strings. Případné zájemce o koupi některých z deseti kousků, které budou od každého "živlu" k dispozici, Daniel ujišťuje, že půjde o naprosto přesné kopie jeho vlastních kytar. Nestane se tedy, že by si své kytary nechal ještě speciálně vylepšit. Každý "živel" bude mít vlastní oficiálně stanovené datum "vydání", první bude "Fire", v červnu tohoto roku, a následovat ho budou v intervalu třech měsíců "Water", "Earth" a "Air". "Perfect" bude představen v létě 2007.

Daniel & 

Mayones guitars

Situace po Kristofferově odchodu

Pain of Salvation ujišťují veřejnost, že opravdu litují Kristofferova odchodu, ale rozhodně nejde o katastrofu. Důležité je, že šlo o skupinové rozhodnutí, které bylo učiněno s ohledem na budoucnost kapely. PoS se rozhodli, že celou situaci nebudou vyhrocovat a na nalezení nového člena si nechají tolik času, kolik jen bude potřeba. Protože se jim však už začali hlásit zájemci, umístili na oficiální stránku seznam požadavků, které by měl uchazeč splňovat. Najde-li se mezi vámi někdo, kdo by chtěl také zkusit štěstí, odkazujeme ho právě tam, pravděpodobně však narazíte na problém se splněním požadavku číslo 5: "Musíte bydlet ve Švédsku, nebo být schopen/-a dorazit tam dvakrát až třikrát týdně. Tak často bude kapela zkoušet." :)

Skupina počítá s tím, že si nového basáka nenajde dříve, než dokončí "Scarsick".

Machinah - zpoždění

Nové číslo fanzinu Machinah bylo pozdrženo, aby do něj mohly být zahrnuty aktuální informace o Kristofferově odchodu. Přesto bude vytištěno a rozesláno co nejdříve.

24.2.2006 / 28.3.2006 - Stream of Passion
Na oficiálních stránkách se můžete podívat na videoklip k písni "Out in the Real World" (Stream of Passion):
Out in the Real World video
Na streamofpassion.com si navíc můžete poslechnout MP3 ukázky z ostatních skladeb na singlu.
22.2.2006 - Pain of Salvation
Kristoffer Gildenlöw už není členem Pain of Salvation!

Skupina baskytaristu o odchod sama požádala ve chvíli, kdy se stala neúnosnou situace s jeho holandským bydlištěm. Pain of Salvation si zakládají na tom, že fungují jako opravdová kapela, která se pravidelně schází a společně hraje, narozdíl od mnoha skupin, které se poprvé setkávají teprve na turné a jejichž členové se osobně téměř neznají. Vzdálenost dělící Kristoffera od zbytku kapely tak způsobovala stále větší problémy, a protože se na této situaci v blízké budoucnosti nemá nic změnit, neexistuje jiné východisko. Kristoffer byl členem Pain of salvation od roku 1994. Zatím není jasné, kdo zaujme jeho pozici.

21.2.2006 - Marillion
19.2.2006 - The Flower Kings
15.2.2006 - Pallas
30.1.2006 - The Flower Kings
Již je znám tracklist a obal alba "Paradox Hotel":
Paradox Hotel
  Room 111:
 1. Check In (Bodin)
 2. Monsters & Men (Stolt)
 3. Jealousy (Stolt)
 4. Hit Me With A Hit (Stolt)
 5. Pioneers Of Aviation (Stolt)
 6. Lucy Had A Dream (Bodin/Stolt)
 7. Bavarian Skies (Bodin/Stolt)
 8. Selfconsuming Fire (Stolt)
 9. Mommy Leave The Light On (Stolt)
 10. End On A High Note (Stolt)
  Room 222:
 1. Minor Giant Steps (Stolt)
 2. Touch My Heaven (Bodin)
 3. The Unorthodox Dancinglesson (Stolt)
 4. Man Of The World (Reingold/Stolt/Bodin)
 5. Life Will Kill You (Fröberg)
 6. The Way The Waters Are Moving (Bodin/Stolt)
 7. What If God Is Alone (Reingold/Stolt/Fröberg)
 8. Paradox Hotel (Stolt/Bodin)
 9. Blue Planet (Stolt)
29.1.2006 - Stream of Passion
Už teď si můžete objednat singl "Out in the Real World" od Stream of Passion. Pokud to stihnete do 27. února, na kdy je stanoveno oficiální datum vydání, dostanete singl s podpisy všech členů kapely! Objednávky do 3. března budou navíc zařazeny do slosování o deset dárků v podobě plakátu a trička. Výherce první ceny dostane navíc zarámované Arjenovo trsátko.
  Tracklist singlu:
 1. Out in the Real World (radio edit)
 2. Computer Eyes (Ayreon cover)
 3. Pain (Ayreon cover)
 4. When the Levee Breaks (Led Zeppelin cover)
Na singlu zpívá také Diana Bovio, mladší sestra Marcely, známá z turné Stream of Passion!
28.1.2006 - Porcupine Tree
Video záznam z Deadwing Tour

Podívejte se na videa z "Deadwing" turné - záznamy z německé televize WDR (pozn. videa jsou umístěna na http://video.google.com a po kliknutí na příslušný odkaz by se měla spustit sama):

27.1.2006 - Pain of Salvation
Trička

Pain of Salvation se omlouvají, že na jejich oficiální stránce "Kingdom of Loss" stále není v provozu e-shop s merchandise. V současnosti se hledá co nejvýhod- nější systém, na jehož základě by tento internetový obchod měl fungovat. Do té doby si ale můžete na sales@painofsalvation.com zažádat o informace týkající se triček, která jsou právě v nabídce.

Nová hudba a vybavení

Daniel pilně pracuje na nové hudbě a textech. Práce na vznikajících skladbách už pokročily natolik, že se všichni členové Pain of Salvation každý týden scházejí na zkouškách.

Skupina se dále chystá vyměnit své nástrojové vybavení. Již brzy by všichni členové měli používat nástroje téže značky, upravené podle jedinečných potřeb Pain of Salvation. Ve spolupráci s touto firmou (jejíž identitu Daniel zatím neprozradil) je připravována také série kytar jménem "Elements" (Živly). Bude sestávat z pěti druhů nástrojů vyrobených speciálně podle Danielových požadavků a pojmenovaných "Fire" (Oheň), "Water" (Voda), "Earth" (Země), "Wind" (Vzduch) a "Per- fect" (Dokonalý živel). Každá z těchto kytar bude v prodeji v limitované edici deseti kusů (5 šestistrunných a 5 sedmistrunných).

Nové číslo fanzinu "Machinah"

Mezinárodní fanklub Machinah připravil nové číslo fanzinu a to už jen čeká na ro- zeslání všem členům. Daniel sám přispěl sloupkem "Lawn Mowing - Natural Selection in Progress". Členové fanklubu se mohou v letošním roce těšit také na speciální překvapení. Přihlášky na www.machinah.com.

Mr.Money, kresba, autoři: Ma & Koro
kresba Mr.Moneyho od Ma & Koro, zdroj: Kingdom of Loss
18.1.2006 - Porcupine Tree
Nostalgia Factory booklet

Na naší stránce o "The Nostalgia Factory" najdete scan bookletu této vzácné kazety, který kromě jiného zajímavého povídání obsahuje také shrnutí fiktivní historie Porcupine Tree(-ho) a spol.

17.1.2006 - The Flower Kings
Další novinky o "Paradox Hotel"

(podle fanklubového magazínu "World of Adventures", číslo 24)

Pod většinou skladeb pro nové album je jako autor podepsán Roine a zní jako směs "Garden of Dreams" a skladeb z "Retropolis", s mírnými vlivy Procol Harum, Zeppelin, The Who a Genesis. Roine a Tomas společně napsali titulní skladbu, jež by měla být velmi řízná. Tomas přispěl také dvěma samostatně napsanými písněmi, znějícími jako lennonovské psychedelické balady. Jonas napsal jednu rychlejší pozitivní progrockovou skladbu a jednu ambientně zasněnou věc, připomínající U2. Svou skladbu tu má také Hasse F. - bizarní rockovou věc "Life Will Kill You".

Album bude obsahovat jednu dvacetiminutovou kompozici v klasickém Roineho progrockovém stylu, několik desetiminutovek a kratší 4-5 minutové písně. "Hotel" v názvu je metafora představující naši planetu a její obyvatele. Album vypráví příběhy "hotelových hostů".

Hudebně jde o převážně silně symfonickou a progresivní nahrávku s několika psychedelickými a rockovějšími náznaky, více ve stylu "Flower Power" a "Stardust We Are", něžli "Adam and Eve", "Rainmaker" nebo "UtF" a více retro než "Space Revolver". Prý bude experimentálnější, dynamičtější a expresivnější než předchozí počiny TFK.

  Pracovní názvy skladeb:
 • Thirteen Skipperskegg
 • Blue Planet (závěrečná skladba)
 • Ghost Ride
 • Jealousy
 • Life Will Kill You (Fröberg)
 • Hit Me With Your Hit
 • Lucy's Dream
 • Touch My Heaven
 • The Self-Consuming Fire
 • Paradox Hotel (Stolt & Bodin)
 • Minor Giant Steps
16.1.2006 - Porcupine Tree
Moonloop reedice

Již dříve oznámené znovuvydání supervzácného CD "Transmission IV" obsahujícího čtyřicetiminutovou improvizaci, z níž vzešly skladby "Moonloop" a "Stars Die", bude bohužel (zatím?) uskutečněno pouze formou limitované vinylové edice. LP bude od 27.února v prodeji přes PT online store a Freak Emporium.

Nový obal Stupid Dream

Na následujícím obrázku vidíte možný nový obal alba "Stupid Dream":

13.1.2006 - The Flower Kings
Podle nejnovějších zpráv od Roineho by se nové album TFK mělo jmenovat "Paradox Hotel", nejspíše půjde o dvojalbum, autorem obalu bude Andres Valle z Argentiny a do evropských obchodů se dostane 24.března.
6.1.2006 - The Flower Kings
Nitranský koncert TFK 2006

V sobotu 8.dubna 2006 The Flower Kings vystoupí ve Staré Pekárni ve slovenské Nitře!

První podrobnější info o novém albu

"Nové album představuje celkově určitý experiment a to experiment docela odvážný. Máme připraven materiál v celkové délce cca 2x60 minut. Dosud jsme se ale nerozhodli, jestli z toho chceme mít dvojalbum nebo ne. Ostatní členové kapely tentokrát přispěli o něco více než obvykle a materiál jsme převážně nahrávali naživo v Medley Studios v Dánsku. Je to 15-17 songů v délkách od tří do 21 minut. Vokální party jsou rovnoměrně rozdělené mezi mě a Hasseho Froberga a možná, že je ještě doplníme o nějaké hosty... ale dokonce i ostatní z kapely se zapojili do zpěvu některých sborových pasáží.

Skladby jsou možná o něco jemnější a někdy hodně psychedelické, spíše než ELP nebo Genesis to připomíná Beatles z éry "I Am the Walrus". Máme také několik instrumentálek a pár bizarních věcí, ale ne jazzové, spíše bych řekl avantgardně nebo výstředně progrockové. A také trochu dramatického a bombastického materiálu! Když slyšel některé nové věci Hasse Bruniusson, který si na albu zahraje na marimbu atd., zmiňoval Gentle Giant a King Crimson.

Co se týká kláves, vracíme se trochu ke klasickým progrockovým zvukům - použili jsme hodně opravdový Wurlizer a Grandpiano, dále zvuky moogu a samozřejmě Tomasovy úžasné hammondky. Také jsme mnohem více než dříve zapojili mellotron.

Myslím, že to bude znít více jako album z roku 1974 než z roku 2006. Dívám se na to jako na naše "Bílé album" a stylisticky je to blíže "Flower Power" či "Retropolis" než "UTF" nebo "A&E", aspoň já to tak slyším.

Více detailů přijde brzo."

Roine
5.1.2006 - Transatlantic
Building the Bridge & Live in America

Začátkem roku 2006 vychází DVD s dokumentem "Building the Bridge", zaznamenávajícím vznik alba "Bridge Across Forever", a koncertním videem "Live in America". Obojí již dříve vyšlo na videokazetách, v novém vydání však bude zlepšena obrazová kvalita a audio k "Live in America" bude přemícháno Roinem Stoltem. Přesné datum vydání zatím nebylo oznámeno.

nahoru
Designed by ix99